Školní projekt (mléko + ovoce do škol)

10.7.2017
Školní projekt (mléko + ovoce do škol)

Spojení projektů Ovoce a zelenina do škol a Mléko do škol pod společný projekt s názvem ŠKOLNÍ PROJEKT schválila vláda 8.3.2017. Vládní nařízení č. 74/2017 Sb. je platné od 15.3.2017 a zavádí změny pro školní rok 2017/2018
Od září 2017 budou děti dostávat vedle ovoce a zeleniny nově také mléko a mléčné výrobky. Novinkou je, že na veškeré dotované produkty budou mít NOVĚ nárok všechny děti základních škol, tzn. 1 .-.9. ročníků včetně přípravných tříd. ZDARMA bude nadále ovoce, zelenina, ovocné šťávy, ovocné pyré, NOVĚ ZDARMA také neochucené mléko a neochucené mléčné výrobky (např. jogurt, sýr, tvaroh). Výdej neochucených mléčných výrobků bude velmi zjednodušený, odpadá evidence o výdeji, výběr peněz a podobně, výdej těchto produktů bude stejně jednoduchý, jako výdej ovoce a zeleniny.