Prohlášení o přístupnosti webových stránek

Prohlášení o přístupnosti

Webové stránky Základní školy Salvátor, Králova 380, 757 01 Valašské Meziříčí splňují požadavky dle par. 4 a 5 zákona č. 99/2019 Sb., o přístupnosti internetových stránek a mobilních aplikací a o změně zákona č. 365/2000 Sb., o informačních systémech veřejné správy a o změně některých dalších zákonů, ve znění pozdějších předpisů.

Přístupnost webové prezentace

Naše webové stránky jsou vytvořeny za pomoci značkovacího jazyka HTML 5 a kaskádových stylů CSS 3. Webové stránky jsou responzivní (tj. optimalizované pro různé typy zařízení od stolních počítačů, laptopů, tabletů, po mobilní zařízení).

Kontrast textu na webových stránkách splňuje kritérium 1.4.3 normy WCAG 2.0, stránky umožňují zvětšení písma v nastavení prohlížeče bez ztráty obsahu nebo funkcionality, a většina obrázků má alternativní text.

Pro správnou funkčnost webových stránek je nutné mít v prohlížeči povolen JavaScript.

Informace prezentované v jiných formátech

Na našem webu jsou informace nabízeny i v podobě dokumentů formátu DOC, DOCX, XLS, XLSX a PDF, a to zejména z důvodů, že obsahují typografické prvky a formátování, které webový formát HTML nepodporuje, nebo jsou příliš velké, proto pak doporučujeme jejich stažení.

Náhradní řešení

Podle § 7 odst. 4 Zákona jsme v případě obtíží s přístupností webových stránek schopni poskytnout informace alternativními cestami:

Telefonicky nebo emailem:

Kancelář školy (po, st 7:15–14:00)
Marie Cahlíková
telefon: 571 611 779
e-mail: marie.cahlikova@zs-salvator.cz


Poštou nebo osobně návštěvou naší školy na adrese:

Králova 380
757 01 Valašské Meziříčí

Kontakt

Vaše případné náměty či informace o problémech při zobrazovaní těchto stránek, stejně jako dotazy, návrhy nebo připomínky týkající se obsahu webu či důvodnému podezření, že webová stránka nesplňuje požadavky par. 4 a 5 nebo že je důvod podle písmene b) neopodstatněný, včetně možnosti podat podnět vůči příslušným státním orgánům, můžete psát na adresu skola@zs-salvator.cz, případně nás můžete kontaktovat na telefonním čísle: 571 611 779.