Škola pro demokracii (ŽÁKOVSKÝ PARLAMENT)

Škola pro demokracii - ŠKOLNÍ PARLAMENT ZDE

,,PARLAMENŤÁCI VYDÁVAJÍ ŠKOLNÍ ČASOPIS - ZDE

V síti "Škola pro demokracii" je nyní 137 škol. Mezi nimi je 24 škol, které fungují ve svých krajích jako konzultační centra. Poskytují ostatním školám inspiraci, sdílí praktické zkušenosti s přijímáním odpovědnosti u dětí. Pomáhají rozvíjet na školách občanské vzdělávání a vést děti ke zdravému seberozvoji a osobní zralosti. Proč je třeba je podpořit?

Jsou našimi hlavními partnery a nabízí podporu pedagogům v oblasti práce s žákovským parlamentem. Každoročně pořádají konference pro ostatní školy, v rámci kterých parlamenťáci navzájem sdílejí své zkušenosti. Ročně se na podobných akcích sejde více jak 700 dětí z osmdesáti škol.

Konzultační centra nabízí:

• odborné metodické materiály zdarma,
  • konzultace, sdílení know-how a zkušeností,
  • účast na krajských setkáních škol
  • exkurze pro celý žákovský parlament,
  • plánování společných projektů.

Za jejich dlouholetou snahu a úsilí bychom je rádi odměnili nejen slovy díků. Jsme rádi, že jsme jejich partnery a zveme vás, abyste se hrdými partnery stali i vy.

Rozezvučte svými příspěvky konzultační centra, ať jsou slyšet po celém kraji!

Vybrané dary budou použity na rozvoj konzultačních center ve třinácti krajích. Umožní nám oslovit další školy a podpořit několik stovek dalších dětí.

Školní projekt (mléko + ovoce do škol)

OVOCE A ZELENINA DO ŠKOL

MLÉKO DO ŠKOL

Spojení projektů Ovoce a zelenina do škol a Mléko do škol pod společný projekt s názvem ŠKOLNÍ PROJEKT schválila vláda 8.3.2017. Vládní nařízení č. 74/2017 Sb. je platné od 15.3.2017 a zavádí změny pro školní rok 2017/2018
Od září 2017 budou děti dostávat vedle ovoce a zeleniny nově také mléko a mléčné výrobky. Novinkou je, že na veškeré dotované produkty budou mít NOVĚ nárok všechny děti základních škol, tzn. 1 .-.9. ročníků včetně přípravných tříd. ZDARMA bude nadále ovoce, zelenina, ovocné šťávy, ovocné pyré, NOVĚ ZDARMA také neochucené mléko a neochucené mléčné výrobky (např. jogurt, sýr, tvaroh). Výdej neochucených mléčných výrobků bude velmi zjednodušený, odpadá evidence o výdeji, výběr peněz a podobně, výdej těchto produktů bude stejně jednoduchý, jako výdej ovoce a zeleniny.

Obědy pro děti

Projekt Obědy pro děti je jedním z projektů obecně prospěšné společnosti WOMEN FOR WOMEN, o.p.s., která pomáhá ženám (popř. mužům) s dětmi, které se ocitly v tíživé životní situaci, kterou nedokáží vlastními silami řešit, ale aktivně přistupují k řešení svých problémů. Detailnější informace o společnosti a jejich dalších projektech naleznete na www.women-for-women.cz.

Projekt byl zahájen paní Ivanou Tykač, ředitelkou WOMEN FOR WOMEN, o.p.s., dne 12. 9. 2013, a to po odvysílání reportáže v pořadu České televize 168 hod (neděle, 8. 9. 2013) o hladovějících dětech.

Cílem projektu Obědy pro děti je pomoci dětem, které se ocitly v takové životní situaci, kdy si jejich rodiče nemohou dovolit zaplatit jim obědy ve školních jídelnách. Dětem, jejichž situace je dlouhodobá, které nemají vidinu zlepšení situace, a pro které mohou být obědy ve školní jídelně mnohdy jediným, pravidelným teplým jídlem, ač se rodiče tuto situaci snaží řešit.

Pomoc je poskytována přímo prostřednictvím základních škol na základě darovací smlouvy tak, aby se obědy dostaly opravdu k dětem, nezkomplikovalo to ještě více situaci jejich rodičů a pomoc nemohla být zneužita. Je tedy nutná úzká a aktivní spolupráce se základními školami. Ředitelé škol, za spolupráce pedagogů, vytipovávají potřebné děti dle své dlouholeté pedagogické praxe. S každou základní školou je řešena žádost individuálně. Děti mají uhrazeny obědy až do konce školního roku. Projekt je celorepublikový a může se do něj přihlásit jakákoli základní škola z České republiky.

Projekt Obědy pro děti není „pouze o jídle“, ale pomáhá dětem ve dvou důležitých aspektech.

1. Stravování ve školních jídelnách zajišťuje dětem pravidelnou, vyváženou a teplou stravu.
  2. Ovšem je také důležité, že pokud dítě nechodí na obědy do školní jídelny z finančních důvodů, bývá vyčleněno z kolektivu svých spolužáků.

Projekt OP VVV III