Škola pro demokracii (ŽÁKOVSKÝ PARLAMENT)

10.7.2017

V síti "Škola pro demokracii" je nyní 137 škol. Mezi nimi je 24 škol, které fungují ve svých krajích jako konzultační centra. Poskytují ostatním školám inspiraci, sdílí praktické zkušenosti s přijímáním odpovědnosti u dětí. Pomáhají rozvíjet na školách občanské vzdělávání a vést děti ke zdravému seberozvoji a osobní zralosti. Proč je třeba je podpořit?

Jsou našimi hlavními partnery a nabízí podporu pedagogům v oblasti práce s žákovským parlamentem. Každoročně pořádají konference pro ostatní školy, v rámci kterých parlamenťáci navzájem sdílejí své zkušenosti. Ročně se na podobných akcích sejde více jak 700 dětí z osmdesáti škol.

Konzultační centra nabízí:

• odborné metodické materiály zdarma,
  • konzultace, sdílení know-how a zkušeností,
  • účast na krajských setkáních škol
  • exkurze pro celý žákovský parlament,
  • plánování společných projektů.

Za jejich dlouholetou snahu a úsilí bychom je rádi odměnili nejen slovy díků. Jsme rádi, že jsme jejich partnery a zveme vás, abyste se hrdými partnery stali i vy.

Rozezvučte svými příspěvky konzultační centra, ať jsou slyšet po celém kraji!

Vybrané dary budou použity na rozvoj konzultačních center ve třinácti krajích. Umožní nám oslovit další školy a podpořit několik stovek dalších dětí.