Turistický kroužek na zámku
Turistická výprava na zámek Holešov
V sobotu 16. května se členové turistického kroužku vydali na další společnou výpravu, tentokrát do krásného historického města Holešov, kde navštívili místní zámek a jeho okolí.
Ještě před samotnou prohlídkou zámku jsme se zastavili v kostele sv. Anny. V tichém a příjemném prostředí tohoto kostela jsme si prohlédli jeho interiér a společně se pomodlili za naši školu, žáky i učitele.
Poté už naše kroky směřovaly k holešovskému zámku. Prohlídku jsme zahájili v rozsáhlé zámecké zahradě ve francouzském stylu, kterou zdobí upravené aleje, zeleň a rozlehlé vodní plochy. Následovala komentovaná prohlídka interiérů renesančního sídla, během níž jsme se dozvěděli mnoho zajímavých informací o historii zámku, jeho majitelích i životě v minulých stoletích.
Žáci během celé prohlídky projevovali velký zájem, aktivně se zapojovali a panu průvodci pokládali řadu zvídavých otázek, na které ochotně a s nadšením odpovídal. Velkým zpestřením byla také výstava stavebnice Merkur, která byla na zámku nainstalována a zaujala malé i větší návštěvníky.
Příjemně strávený den jsme zakončili tradiční zastávkou v místní cukrárně, kde si všichni pochutnali na sladké odměně a sdíleli společné zážitky z výletu.
Klaudie Pružincová, Jana Komoňová a Lenka Potěšilová










