První svaté přijímání

První svaté přijímání třeťáků
Neděle 31. května byla velkým dnem pro většinu žáků naší III. třídy. Poprvé přijali v hostii Pána Ježíše při svatém přijímání. Spolu s našimi žáky to byli i žáci z jiných škol navštěvujících náboženství, celkem 35 dětí. Byl to slavnostní den, sluníčko svítilo a hřálo, děti byly krásně oblečené a po hodinách náboženství ve škole a čtvrtečních přípravách dobře přichystané na tuto událost. Přišly (nebo přijely) je podpořit celé rodiny, kostel byl úplně plný. Také jsem si tuto slavnost nenechala ujít. Otec Jan se s dětmi setkal přede mší svatou na farním dvorku, kde si děti nacvičily řazení s růžemi (ty byly určené pro jejich rodiče a v danou chvíli je pak v kostele děti rodičům předaly.) V kázání mluvil otec Jan s dětmi o tom, že máme být otevření k druhým a snažit se být se všemi propojení. Děti vyzval k zamyšlení, jaké by to bylo, kdyby kamarádily jen samy se sebou, nebo jen s jedním kamarádem anebo se všemi. Hezkým příměrem byly každému jeho vlastní ruce: pozdrav sám sebe, „podej si ruku“, povykládej si se sebou. Potom – podej obě ruce jednomu kamarádu. Už to je změna, ale ne velká, jsou jen dva a mluví jen spolu. Nakonec se děti propojily, když každou rukou držely někoho jiného a vytvořily velký řetěz... (Děti společně pojedou ve středu 10. 6. na výlet do Olomouce.) Magda Krupová










