Mše svatá s farností
Slavnost Nanebevstoupení Páně jsme si připomněli na mši svaté s farností ve čtvrtek ráno. Čtení přečetly paní zástupkyně Krupová a paní asistentka Kubjátová. Obětní dary přinesli druháčci a pro ně taky nachystal přímluvy pan učitel Krupa. Děti si zaslouží pochvalu, měly to pěkně připravené. V kázání jsme měli chvilku zeměpisu. Otec Jan se ptal, jestli jsou na mapě světa všechny země. Ne – chybí tam Království nebeské… Potom nám připodobnil cestu do nebe jako putování k nějakému cíli podle mapy. Mapou při cestě do nebe je nám Písmo svaté, průvodcem je Pán Ježíš a pomyslnou navigací je Duch svatý. Školáci byli pozorní a aktivně odpovídali na všechny otázky. Magda Krupová
