Družina na dopravním hřišti

V pondělí 27. dubna jsme se s dětmi školní družiny vydali na dopravní hřiště, abychom si v praxi vyzkoušeli to, co jsme se naučili během minulého týdne. Právě tehdy jsme se v družině věnovali dopravním značkám a základním pravidlům silničního provozu. Počasí nám přálo, a tak jsme si celé odpoledne na hřišti opravdu užili. Děti si zkoušely a užívaly jízdu podle pravidel silničního provozu. Bylo vidět, že si z předchozích dnů hodně zapamatovaly – správně reagovaly na dopravní značky, dodržovaly přednost v jízdě i průjezd křižovatkou. Nechybělo ani procvičování role chodců, takže jsme si také připomněli bezpečné přecházení silnice. Dopravní hřiště nám pomohlo propojit získané znalosti s praxí a děti si tak mohly vše vyzkoušet přímo v reálných situacích.


















